Výměna olejů v automatických převodovkách

Image
Výměna oleje v automatické převodovce

Výměna oleje v automatické převodovce

V rámci rozšiřování služeb Vám nově Autoservis KV umožňuje výměnu oleje v automatické převodovce Vašeho vozu. K výměně oleje v převodovce použijeme Automatickou plničku automatických převodovek LAUNCH CAT 501, díky které vyčistíme a vyměníme až 95% původní náplně.​

Je výměna oleje v automatické převodovce důležitá?

Většinou se uživatelé vozů s automatickou převodovkou mylně domnívají, že náplň v převodovce je doživotní. Jaké překvapení je čeká, když dojde k poruše převodovky, ke které dochází zpravidla až po uplynutí záruční doby vozu. Opravy v řádu desítek, někdy i více jak sto tisíc korun, jsou pak velice nepříjemným zásahem do rozpočtů.

Prevence se v tomto případě jeví jako nejlepší a ekonomicky zvládnutelné řešení.

Kdy olej v automatické převodovce měnit?

Olejová náplň automatické převodovky má životnost cca 60 tis. najetých kilometrů. Po uplynutí této doby dojde k výraznému zhoršení vlastností olejové náplně. V převodovce tak dochází k otěru pohyblivých částí a následně může dojít k poruše vlivem zadření nebo poškození těchto částí.

Proč měnit olej v automatické převodovce v Autoservisu KV?

Výměna oleje v automatické převodovce často probíhá pouhým vypuštěním starého oleje a jeho nahrazením novou náplní. Takto provedená výměna ovšem nezbavý převodovku nečistot a ani veškeré původní náplně. Výměna je takto znehodnocena.

V Autoservisu KV k výměně používáme Automatickou plničku automatických převodovek  LAUNCH CAT 501. K výměně oleje tak dochází tlakem a provádí se tak dlouho, dokud náplň v automatické převodovce neodpovídá požadované kvality.

Jaká je cena a jak dlouho výměna trvá?

Doba trvání výměny je cca 2-5 hodin dle výrobce. V případě potřeby můžete využít Pick-up servis Autoservisu.

Cena výměny se pohybuje v rozmezí 5-12 tis. Kč, v závislosti na typu vozu a opotřebení olejové náplně.

Cena se odvíjí od typu převodovky DSG - Koncern VW, CVT bezestupňová převodovka, Multitronic nebo převodovka s hydrodynamickým měničem , dle doporučení výrobce.

Dále cena záleží zda má konkrétní převodovka filtr oleje. Ceny filtrů se pohybují od 560,- do 2170,- Kč bez DPH.

Ceny olejů se pohybují od 234,- do 950,- kč za litr kapaliny , vždy záleží na specifikaci dané výrobcem.

Vždy je třeba použít větší množství oleje než je náplň převodovky aby došlo ke stutečnému proplachu a vyčištění převodovkové skříně. Dále se používa 300ml Detergentu na rozpuštění kalů a usazenin v celém okruhu včetně chladiče převodovky, který se přidá do převodovky a cca. 10-20 minut probíhá proplach s prořazováním všech rychlostních stupňů k optimálnímu vyčištění. Cena detergentu 300ml BG je 340,- Kč bez DPH.

Pro více dotazů nebo kalkulaci na Váš konkrétní vůz volejte, rádi Vám odpovíme nebo poradíme !!

Používáme oleje renomovaných výrobců Ravenol Petro Canada Liqui Moly Mobil 1 Motul

Objednejte svůj vůz již teď na:

AUTOSERVIS KV s.r.o.

Fričova 172/29
360 04 Karlovy Vary