Ochrana palivového systému

Image
Magnetický lapač kovových částic Catcher
Image
Magnetický lapač kovových částic Catcher
Image
Magnetický lapač kovových částic MPM Catcher

V palivové soustavě automobilů a dalších strojů na naftový pohon se běžně používají papírové palivové filtry, které čistí palivo z nádrže od pevných nečistot a usazenin.

Takové filtry bohužel nezachytí kovové piliny, které uvnitř soustavy vznikají. Miniaturní kovové částice se tak dostanou do vstřikovačů, které nenávratně poškodí.

Ty přestanou dávkovat dostatečné množství paliva a automobil přestane být pojízdný.

Následky jsou fatální – náklady na opravu šplhají do 150 000 Kč. Přesto se stejná závada může po několika tisících kilometrů opakovat.

Autoservis KV ve spolupráci SAVI servis s.r.o. a T&W Service s.r.o. nabízí řešení v podobě magnetického lapače kovových částic MPM Catcher.

Díky magnetu z neodymu dokáže veškeré špony z paliva včetně těch mikroskopických zachytit, a uchránit tak palivový systém před nenávratným poškozením.

MPM Catcher se skládá z vnějšího pláště, lapače a magnetu z neodymu. Lapač ve svém vnitřním plášti ukrývá šnekovou spirálu, v jejímž středu se nachází úložiště s magnetem a záchytné kapsy na kovové špony. Šneková spirála má na svém povrchu zdrsnělé vroubkování.

Pro objednání a další informace nás kontaktujte!